Projekt wnętrza mieszkania w budynku wielorodzinnym

OPIS PROJEKTU

Tym razem zawitaliśmy mieszkaniu budynku wielorodzinnego na Słowacji w miejscowości Nowa Wieś Spiska (Spišská Nová Ves). Mieszkanie przeznaczone jest dla dwóch starszych osób o odrębnych zainteresowaniach. Pani uwielbia książki i większość swojego czasu przeznacza na dobrą lekturę, natomiast Pan jest przedsiębiorcą, a wolne chwile w domu lubi spędzać na kanapie relaksując się przed telewizorem.

Salon to również sypialnia dla przyjezdnych gości, dlatego sofa musi posiadać funkcję spania. Pokój został podzielony na dwie strefy, tak aby każda z nich sprostała oczekiwaniom przyszłych użytkowników. Zastosowano kolorystykę jasną i stonowaną oraz oświetlenie sprzyjające wypoczynkowi.

Słoneczna kuchnia to cegła, drewno i odrobina miedzi oraz jej południowe usytuowanie w części mieszkania budynku wielorodzinnego. Cegła stanowi tutaj ciekawy kontrast dla gładkich powierzchni mebli i wyposażenia. Ciepła kolorystyka wnętrza sprawia, że czujemy się w nim tak „domowo”. Projektowanie to zabawa w „ciepło-zimno”. Należy jednak pamiętać, że kolorystyka nie gra tak ważnej roli, jak stosowane powierzchnie, czyli zestawienia: połysk – mat, gładkie – mięsiste itp.

W sypialni spędzamy znaczną część naszego życia, dlatego warto zadbać o to, aby miejsce to nie było wyłącznie miejscem do przenocowania, na które wystarczy przeznaczyć minimum miejsca i środków finansowych. Postaraj się, żeby sypialnia dała ci komfort ze snu.

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Temat: Projekt wnętrza mieszkania w budynku wielorodzinnym
lokalizacja: Nowa Wieś Spiska, Słowacja
Projekt: Łukasz Cyrwus-Zając
współpraca: Maria Majerczak-Bylina, Natalia Pajerska