Budynek mieszkalny jednorodzinny

OPIS PROJEKTU

Budynek charakteryzuje się prostą bryłą na rzucie prostokąta z dachem dwuspadowym. Parter, ze względu na bardziej rozbudowana funkcję w stosunku do poddasza, został „wypchnięty” z głównej bryły budynku zgodnie z kierunkiem kalenicy. Na wykończenie elewacji zastosowano lokalne materiały budowlane. Podmurówka wykończona będzie kamieniem naturalnym łamanym, ściany parteru pokryte zostaną tynkiem w bardzo jasnym kolorze szarości, a poddasze deską w układzie pionowym, w naturalnym kolorze drewna. Na pokrycie dachu przewidziano blachę w kolorze grafitowym.

Na parterze o powierzchni netto 134 m2 znajduje się: garaż dwustanowiskowy, pomieszczenie techniczne, wiatrołap, toaleta, pomieszczenie gospodarcze pod schodami oraz przestronna strefa dzienna o powierzchni ok. 50 m2 z pół ukrytą kuchnią ze spiżarką, jadalnią, strefą telewizyjną i kącikiem do czytania. Strefa dzienna bardzo dobrze doświetlona przy użyciu dużych przeszkleń.
Poddasze o powierzchni netto 81 m2 stanowi strefa nocna, gdzie znajdują się cztery sypialnie, wspólna garderoba, łazienka oraz pralnia. Wszystko to dostępne z dużego przedpokoju. Dwie sypialnie posiadają dostęp do trasu.

Budynek zaprojektowano w konstrukcji tradycyjnej, murowanej ze stropami żelbetowymi monolitycznymi. Konstrukcja dachu to tradycyjna więźba z drewna litego, krokwiowa z płatwiami pośrednimi. Ogrzewanie budynku i ciepłej wody użytkowej za pomocą pomocy ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

obiekt: Budynek mieszkalny jednorodzinny
lokalizacja: Frydman
architektura: Łukasz Cyrwus-Zając
współpraca: Janusz Łukaszczyk
Konstrukcja: Łukasz Gacek
Powierzchnia netto: 215 m2
Projekt: 2022
charakter budownictwa: Budownictwo indywidualne